Vaikai gamina!

“Mama, aš tau padėsiu!” – tai išgirdusios mamos žino, kad kulinariniai eksperimentai baigsis miltų kalneliais ant grindų, sviesto koliažais ant spintelių ir kiaušinių lukštų staigmenomis pyraguose. Bet ar galima atsakyti?

Pripažinkime, kad produktyvaus laiko su vaiku, praleidžiame ne tiek jau daug, todėl net paprasčiausių varškėtukų gamyba gali tapti dienos įvykiu. O juk valyti reikės ne ilgiau nei 15 minučių… Tai gal kitą kartą sutikite? O mes dalinamės naudingais daiktais vaikų virtuvėje.

prijuoste

1. Svarbiausia – prijuostė

Ryški, spalvinga, bet svarbiausia – gerai skalbiama ir patogi. Atkreipkite dėmesį ar reguliuojasi juostelės ant kaklo, ar patogiai užsiriša dirželiai nugaroje, o gal dar yra kišenė? Įpratinkite mažąjį pagalbininką visuomet gaminant ryšėti prijuostę ir nekils problemų dėl suteptų drabužių.  

kepejorinkinys

2. Įrankiai

Pasirūpinkite ir smagiais įrankiais, kurie ne tik gražūs, bet ir patogūs mažai vaiko rankytei. Tuomet mažesnė tikimybė, kad kas nors iškris ar bus nepatogu laikyti.

Atkreipkite dėmesį ar įrankiai patogiai plaunasi ar nereikia ypatingos priežiūros.

stj133-2_800

3. Matavimo indeliai

Tegu vaikas pats matuoja, kiek miltų ar cukraus reikės būsimui kulinarijos ar konditerijos šedevrui. Tai ne tik skatina ir jo smulkiąją motoriką, bet ir moko skaičiuoti!

retoucharlo_web__19785_zoom

4. Patogumas

Greičiausiai, jūsų virtuvės paviršiai dar per aukšti mažajam virėjui, todėl pasirūpinkite stabilia kėde, laipteliu ar tokiu “bokštu”.

Paruoškite iš anksto paviršius, kad netrukdytų nereikalingi daiktai, o po ranka esantis cukrus nepabirtų ant žemės.

via http://www.littlepartners.com

knyga

5. Receptai

Apsirūpinkite paprastais receptais, kurie pagaminami lengvai ir jiems nereikia ypatingų ingridientų. Jų galite rasti internete, taip pat “Tavo vaikas” yra išleidęs keletą knygučių: “Gaminame su mažaisiais”, “Berniukai virtuvėje”, itin įkvepia ir “Gustavo receptai”. Nesiimkite gaminti tortų (nebent iš vaflių lakštų ir pertepimo), bet nebijokite ir eksperimentuoti.

Sėkmės!

 

 

 

 

 

Parašykite komentarą

Filed under Receptukai, Virtuvėje, Žaidimai

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s